Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Berisha pėr aksidentin, kushte dhe rregulla tė reja pėr udhėtimet e studentėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Berisha pėr aksidentin, kushte dhe rregulla tė reja pėr udhėtimet e studentėve   Wed May 23, 2012 11:06 am


Mbledhja e sotme e qeverisė ka nisur me njė minutė heshtje pėr 13 viktimat e aksidentit tė tragjik nė Himarė. Kryeministri Berisha kėrkoi njė hetim tė plotė dhe tė gjithėanshėm pėr aksidentin e Himarės, ku humbėn jetėn 13 persona. "Aksidenti ėshtė nė hetim dhe njė hetim i plotė dhe i gjithėanshėm duhet tė bėhet. Ėshtė e parakohshme tė flitet nė mėnyrė pėrfundimtare pėr shkakun e tij, por ajo qė ka njė rėndėsi kapitale ėshtė se ministritė e linjės, ministria e Brendshme, ajo e Transportit dhe e Arsimit duhet tė merren me tė gjithė kėtė problematikė. Ne kemi rregulla tė caktuara pėr udhėtimin e studentėve. Natyrisht fjalėn pėr shkakun kryesor tė kėtij aksidenti do e japin ekspertėt, prokuroria, policia rrugore, tė gjitha institucionet qė po merren me hetimin e tij", tha kryeministri Berisha. Kryeministri i kėrkoi ministrive tė linjės tė shqyrtojnė marrjen e ēdo mase pėr parandalimin e aksidenteve tė tilla nė vend. Nė fjalėn e tij shprehu edhe njėherė ngushėllimet pėr familjet e viktimave ndėrsa iu uroi shėrim tė shpejtė tė tė gjithė tė plagosurve.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Berisha pėr aksidentin, kushte dhe rregulla tė reja pėr udhėtimet e studentėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Me te fundit-
Kėrce tek: