Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Gjashte arsyet pse tradheton nje mashkull

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Nina
antar i ri
antar i ri
avatar

Female
Postime : 15
Age : 39
Vendodhja Vendodhja : Tirana
Anėtarėsuar : 16/09/2011

MesazhTitulli: Gjashte arsyet pse tradheton nje mashkull   Thu May 24, 2012 10:29 am


Meshkujt gjithmone kryesojne per tradhetine ndaj partnereve te tyre dhe kane disa arsye qe i con ata te bejne kete gje.
Ja lista e 6 arsyeve me kryesore pse tradheton nje mashkull.

1-Per hakmarrje
Nje mashkull i lenduar shpesh here nuk mendon sic duhet, prandaj ne nje situate te tille eshte i gatshem per te bere gjithcka. Reagimet e pamenduara te mashkullit te lenduar shpesh perfundojne ne tradhti.

2-Mungesa e terheqjes
Marredheniet jo te mira seksuale mes partnereve, jane arsye e fuqishme qe ben nje mashkull te tradhetoje. Mungesa e seksit shpesh lidhet edhe me mungesen e joshjes fizike qe jane dy nga shenjat e para te nje lidhjeje jo te mire, e cila eshte e denuar te deshtoje.

3-Vetmia
Ne nje ankete te bere me meshkujt, te cilet se paku nje here ne jete kane tradhetuar ish-partneren ose partneren aktuale, nje nga arsyet me te permendura per tradhetine e tyre ka qene vetmia dhe ndjenja e braktisjes.

4-Dicka mungon
Mungesa e dickaje eshte nje nga probelemet me te medha te meshkujve te papjekur, te cilet ende jane te gatshem per lidhje serioze dhe bashkejetese.

5-Zenka me partneren
Mosmarreveshjet dhe zenkat, jane shenjat e para te krizes ne lidhjen e nje cifti. Kur ato fillojne te behen te perditshme, eshte koha te pyesni veten se ku qendron problemi. Kjo menyre e jeteses te meshkujt shkakton emocione te perziera dhe jo rralle perfundon me tradheti.

6-Forcimi i vetebesimit
Disa meshkuj e kalojne gjithe jeten duke u deshmuar para vetes ose miqve te tyre. Tradhetia per forcimin e egos dhe ndjenjes per vlere me te madhe dhe mashkullitet, flet per nje mashkull te pasigurt dhe te kompleksuar, i cili ende nuk ka perjetuar dashurine e vertete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gjashte arsyet pse tradheton nje mashkull
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: