Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 40 turistė hollandezė shpėtojnė pėr mrekulli nė qafėn e Llogarasė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
avatar

Male
Postime : 570
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

MesazhTitulli: 40 turistė hollandezė shpėtojnė pėr mrekulli nė qafėn e Llogarasė   Tue May 29, 2012 3:35 pmKa shpėtuar pėr mrekulli duke ndaluar njė tjetėr aksident si ai i Himarės qė i morri jetėn 13 personave.
Njė autobus me 40 turistė hollandezė ishte nisur drejt bregdetit dje dhe sapo ka filluar zbritjen e Llogarasė rreth orės 12:30, ku janė dhe lokalet e para ai ka rrėshqitur dhe pėr pak centimetra desh ka pėrfunduar nė greminė.

Moti i lagėsht me shi qė kishte krijuar terren rrėshqitės, por edhe ngushtėsia e segmentit nė kthesė bėri qė autobusi i gjatė dhe me pėrmasa mbi standardin e rrugės tė kishte vėshtirėsi pėr tė manovruar.
Mė pas shoferi ka arritur tė frenonte dhe tė zbriste pasagjerėt ndėrkohė ka kėrkuar ndihmė nga shoferėt e tjerė qė mund ta ndihmonin.


Policia e Vlor
ės ka mbėrritur menjėherė dhe janė pėrpjekur qė tė tėrheqin mbrapsht autobusin por kavot qė pėrdorėn u kėputėn. Mė pas njė kamion arriti tė tėrhiqte autobusin ku nėpėrmjet kėtij kamioni autobusi mundi tė drejtohej dhe tė futej nė rrugė.
Dėshmitarė tė tjerė tregojnė se autobusin e ndante vetėm nj
ė pėllėmbė nga gremina.
Mė pas autobusi u shoqėrua deri nė Vlor
ė nga policia pėr tė shmangur mundėsinė e ndonjė aksidenti.

____________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
 
40 turistė hollandezė shpėtojnė pėr mrekulli nė qafėn e Llogarasė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Me te fundit-
Kėrce tek: