Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Lexoni: Pėrpara se tė shkruani nė kėtė forum.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
Alibaba_Me_40_Hajdut

Male
Postime : 570
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

MesazhTitulli: Lexoni: Pėrpara se tė shkruani nė kėtė forum.   Sat Dec 19, 2009 4:38 am

Rifreskim i rregullave tė forumit.

1. Pėrpara se tė hapni njė
temė tė re hidhini nje sy temave tė hapura mė parė nė mėnyrė qė tė
shmanget pėrsėritja e temave tė njėjta. Nėse kjo do tė ndodh, atėherė
tema e hapur nga ju do tė kaloj tek Koshi ose do tė bashkohet me temėn
mė tė vjetėr(ekzistente).

2. Tema e re duhet tė plotėsoj kėto kritere:

Nė rastin kur hapėsi i temės ka marrė copėza nga ndonjė artikull apo
faqe tjetėr, atėherė kjo do tė shoqėrohet me analizėn ose mendimin e
tij lidhur me shkrimin e huazuar.
. Tema tė reja tė cilat pėrbėhen nga njė fjali apo njė pyetje do tė mbyllen dhe do tė kalojnė tek Koshi.
. Tema duhet tė jetė e ndėrtuar nė atė formė qė tė stimuloj anėtarėt e tjerė tė marrin pjesė.

3. Plagjiatura ėshtė e ndaluar

.
Paraqitja e shkrimeve apo punimeve pa i shoqėruar me emrin e autorit
apo burimin nga ku ėshtė marrė ėshtė e ndaluar. Nėse pėrmbajtja e
temave tė hapura nga ju do tė rezultoj e kopjuar nga ndonjė
faqe/artikull dhe nuk do jetė shoqėruar me emrin apo burimin pėrkatės
do tė mbyllet ose fshihet.

4. Temat apo postimet me karakter
fetar dhe citimet nga Bibla dhe Kurani do fshihen si tė papėrshtatshėm.
Pėr tė shtjelluar besimet tuaja personale mund tė frekuentoni
nėn-forumet e posaēme.

5. Gjuha zyrtare e forumit ėshtė gjuha shqipe

. Nė kėtė forum ėshtė mirė tė pėrdoret gjuha letrare shqipe.
. Pėrdorimi i dialekteve Toskė dhe Gegė lejohen nė pamundėsi tė njohjes se gjuhės letrare shqipe.
.
Diskutimi nė gjuhė tė huaj ėshtė i ndaluar. Mund tė lejohet citimi nė
gjuhė tė huaj i ndonjė fraze apo fjalie tė shkurtėr tė ndonjė autori tė
huaj.
. Shkrimi(tema dhe postime) me B(bold) apo me ngjyra ėshtė i ndaluar, pasi vėshtirėson leximin nga anėtarėt e tjerė.

Ju falenderoj tė gjithėve pėr kohėn qė shpenzoni nė kėtė forum!

____________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
 
Lexoni: Pėrpara se tė shkruani nė kėtė forum.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Rregullorja-
Kėrce tek: