Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 HERA E PARE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ares
Ares
Ares


Male
Postime : 424
Age : 32
Vendodhja Vendodhja : Rugve
Anėtarėsuar : 04/10/2007

MesazhTitulli: HERA E PARE   Sun Jan 03, 2010 5:17 am

Eshte
hera e pare per ty. Kur perkulesh prapa dhe shtrihesh me kurriz nisin
muskujt e tu te tendosen. Ti e le ate te prese pak, duke nxjerre nje
justifikim te keq, por ai nuk pranon te largohet pasi te eshte afruar
nje here. Ai te pyet nese je nervozuar, dhe ti tund koken guximshem. Ai
ka shume me teper perv...oje,
por eshte hera e pare qe gishterinjte e tij shkojne ne vendin e duhur.
Ai fut veglen e tij brenda tek ty dhe trupi yt dridhet i teri:
tendoset, por ai eshte i kujdesshem, si cfare te kishte premtuar se do
te ishte. Ai te sheh thelle ne sy dhe te thote te kesh besim ne te, ai
e ka bere kete pune shume here.
Buzeqeshja e tij te ben te
lirohesh, dhe ti i hap vend me teper qe ai te fuse me lehte veglen e
tij tek ty. Ti nisen t'i lutesh Zotit qe ai te mbaroje pune sa me
shpejt, por ai merr kohen


qe
i nevojitet per te te shkaktuar sa me pak dhimbje te jete e mundur. Kur
ai meshon pak me fort ti ndjen nje kercitje brenda teje; nis te te
dhembe perbrenda, sikur dicka te te kishte therur dhe ti ndjen gjakun i
cili dalengadale nis te rrjedhe. Ai te shikon i shqetesuar dhe te pyet
nese te dhemb shume. Syte e tu jane...
te mbushur me lote, por ti tund koken ne shenje pohimi qe ai te
vazhdoje. Ai fut e nxjerr veglen e tij me mjeshteri, por ti je mpire
krejt nga dhimbja dhe nuk e ndjen me ate tek leviz brenda teje. Mbas
disa minutash dhimbjeje te tmerrshme ti ndjen se si dicka thyhet brenda
teje dhe ai e nxjerr jashte ate. Tani ti shtrihesh lirshem, te eshte
bere qejfi qe kjo pune u krye. Ai te shikon ne sy e te buzeqesh
perzemersisht dhe te thote se per te ishte pervoja me e vecante dhe me
e vyeshme qe ke perjetuar ndonjehere. Ti i buzeqesh dhe e falenderon
dentistin.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
HERA E PARE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Tema Shoqerore :: Humor-
Kėrce tek: