Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Avion taksi pėr fluturime nė hapėsirė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Avion taksi pėr fluturime nė hapėsirė   Wed Jan 06, 2010 2:37 amNė shkretėtirėn e gjerė mes Los Angeles dhe Las Vegas ndohet njė qytezė
e viogėl kaliforniane ku miliarderiu Sir Richard Branson ka zhvilluar
teknologjinė mė tė fundit tė fluturimit hapėsinor , Spaceship Two, qė
I ngjan njė aeroplani taksi me 6 vende pėr pasagjerė dhe dy pilotė e qė
synon tė shėtisė klientėt pėrreth orbitės sė tokės.


"Sigurisht ėshtė njė ėndėrr qė bėhet realitet. Ende mendoj se kur te
cohem neser e gjithe kjo do te ketė qenė njė ėndėrr. Pėr shumė vjet kam
imagjinuar tė shkoj nė hapėsirė sigurisht me anijen time kozmike ndaj
ėshtė gati shumė e bukur pėr tė qenė e vėrtetė " deklaroi Branson.

Inxhinjerėt thonė se testimi i anijes kozmike dy do tė zhvillohen
ndėrmjet 2011 dhe 2012. Ndonėse kanė filluar qė tashmė prenotimet pėr
tė gjithė ata qė mund tė paguajnė 200.000 pėr udhėtimin qė zgjat 2 orė
e gjysėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Avion taksi pėr fluturime nė hapėsirė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: