Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Gjithcka per makina

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Gjithcka per makina   Sat Feb 13, 2010 12:13 am

Pasi qė ka rifreskuar serinė 3 kupe dhe kabriolet, nė BMW i ka ardhur
radha edhe automjetit jashtėzakonisht tė popullarizuar - X5.

Automjeti
i madh sportiv ėshtė modeli i tretė mė i shitur i bavarezėve pas serisė
3 e 5, gjersa ai do tė paraqitet zyrtarisht nė panairin e automjeteve
nė New York nė fillim tė muajit prill.

Edhe pse shumė njerėz do
tė duhet t’i hapin sytė mirė pėr t’i parė dallimet, ato manifestohen nė
formėn e re tė mbrojtėsit tė pėrparmė dhe tė prapmė, drita tė reja si
para dhe prapa, sistemin e pėrparuar iDrive dhe ngjyrat e reja tė
enterierit tė tij.Ndryshimet mė tė mėdha gjenden nėn kapakun e motorit
tė tij. BMW ja rifreskuar linjėn e tėrėsishme tė motorėve, e tė gjithė
motorėt atmosferik janė ndėrruar me njėsitė me turbo-mbushės.

xDrive30i
ėshtė zėvendėsuar me xDrive35i gjashtė cilindėrsh me 306 kuaj fuqi,
derisa nė vend tė motorit atmosferik V8 me 4.8 litra, nė xDrive50i
ėshtė vendosur motori bi-turbo 4.4-litėrsh V8 me 407 kuaj fuqi.

Motorėt
me naftė do tė kanė xDrive30d me 245 KF dhe xDrive40d, motori
trelitėrsh i common-rail i tė me 306 KF zėvendėsohet me 286 KF nga
xDrive35d.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Gjithcka per makina   Sat Feb 13, 2010 12:13 am

Prodhuesi mė i madh i automjeteve nė botė, Toyota, ka njoftuar
tėrheqjen nga qarkullimi tė disa mijė automjeteve anembanė globit. Ky
vendim shihet si njė goditje tjetėr e reputacionit tė kompanisė.
Tėrheqja pritet tė kryhet pėr afro 400 mijė automjete qė u shitėn vitin
e kaluar, mes tė cilėve edhe Prius, modeli mė i vlerėsuar i Toyota-s.
Vendimi mė i fundit e cenon edhe mė shumė imazhin, pėr tė cilin Toyota
kishte dekada qė punonte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
agim
antar i ri
antar i ri


Male
Postime : 1
Age : 29
Vendodhja Vendodhja : Kosov - Prishtin
Anėtarėsuar : 16/07/2011

MesazhTitulli: Re: Gjithcka per makina   Sat Jul 16, 2011 5:54 pm

Njerz per BMW M6 qitash viti i prodhimit 2006 i Bmw m6 bon 58.000 euro kurse viti i prodhimi 2004 i tij bon 24.000 euro....mos e dini mbas 3 vjetve ne vitin 2015 sa duhet ti bje qmimi i tij ????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Re: Gjithcka per makina   Mon Dec 05, 2011 6:36 pm

Duke mar parasysh Cmimet e References qe perdoren ne dogana.
Per 3 vjet vlera e mjetit ulet rreth 50%.
Pra BMW qe tani kushtoin 24.000 euro do kushtoi rreth 13 000 euro.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Gjithcka per makina   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gjithcka per makina
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: