Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Bing hedh ne gjyq Microsoft per vjedhjen e emrit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
avatar

Male
Postime : 570
Age : 30
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

MesazhTitulli: Bing hedh ne gjyq Microsoft per vjedhjen e emrit   Tue Dec 22, 2009 6:49 am

Avokatet e nje shoqerie te vogel
amerikane qe merret me teknologji, kane hedhur ne gjyq gjigandin
Microsoft duke kerkuar demshperblim per perdorimin e emrit Bing per
motorin e kerkimit qe synon te sfidoje Google ne vendet anglishtfolese.Bing Information Design (Bid) ka
depozituar ne Gjykaten e Missouri-t nje akuze kunder Microsoft per
konkurrence jo te ndershme dhe thyerje te ligjeve per mbrojtjen e
markave.

“Klienti im perdor emrin Bing prej 10 vjetesh”,
shprehet avokati i kompanise Anthony Simon. Nga ana tjeter, zedhenesi i
Microsoft, Kevin Kurtz, ka thene per agjencine Afp shprehet se kjo
akuze nuk ka sens pasi mes dy markave ka dallime te medha.

____________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
 
Bing hedh ne gjyq Microsoft per vjedhjen e emrit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: