Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Te drejtat e autorit, Franca i vendos gjobe Google

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
avatar

Male
Postime : 570
Age : 30
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

MesazhTitulli: Te drejtat e autorit, Franca i vendos gjobe Google   Tue Dec 22, 2009 6:50 am

Njė gjykatė franceze ka dėnuar
“Google” me 300 mijė euro pėr shkeljen e tė drejtave tė autorit tė njė
shtėpie botuese. Sipas gjykatėsve, gjigandi i kėrkimit nė internet ka
publikuar “on line” ekstraktet e disa librave tė botuar nga “Le Seuil”.


“Google”, qė sipas gjykatės ka shkelur
edhe tė drejtat e dy botuesve tė tjerė, duhet tė paguajė 10 mije euro
nė ditė pėr “Le Seuil” derisa tė heqė nga rrjeti tė gjitha pėrmbajtjet
e skanuara, operacion pėr tė cilin gjykata ka lėnė njė muaj kohė.

____________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
 
Te drejtat e autorit, Franca i vendos gjobe Google
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: