Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Sony, zbulohet Play Station i fundit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Sony, zbulohet Play Station i fundit   Sat Feb 13, 2010 12:31 am

Prej kohesh, te apasionuarit pas videolojrave jane ne pritje te
versionit te ri PlayStation-Portable qe eshte prodhuar per te luajtur
edhe kur nuk jemi para televizorit.

Ende pa u bere prezantimi
zyrtar, ne panairin e Los Angeles diten e marte, pajisja mund te shihet
online ku jepen edhe shume detaje per shpikjen me te re te kompanise
Sony. Ekrani do jete 3.8 polesh, ndersa madhesia virtuale 16 gb. Kjo
shpikje do hidhet ne treg pas disa muajsh me emrin “PSP Go”.

Ne
nje interviste dhene per revisten “Qore”, Drejtori i marketingut ne
kompanine Sony, John Koller shpjegon se rezolucioni i ekranit eshte
480×272 pixel, ndersa aparati peshon 108 gram. Ka nje memorie flash
prej 16 gb dhe permban teknologjine Bluetooth/WiFi.

Sipas tij,
kjo aparature do permbaje lojrat “Little Big Planet”, “Jak and Daxter”,
“Big Tourism”, ndersa nga Konami ka huazuar “Metal Gear Solid”.
Gjithashtu ne “PSP Go” mund te shkarkohen dhe degjohen filma e muzike.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Sony, zbulohet Play Station i fundit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: