Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Barcaleta Te Ndryshme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AK__47
antar i ri
antar i ri
AK__47

Male
Postime : 25
Age : 26
Vendodhja Vendodhja : GrAmSh Albania
Emploi : ERR0R 404 ERR0R
Loisirs : ERR0R 404 ERR0R
Anėtarėsuar : 25/12/2009

MesazhTitulli: Barcaleta Te Ndryshme   Sat Jan 16, 2010 5:29 pm


Dy emigrante ne greqi

takohen nje dite dy shqiptare ne greqi.
mire po njeri prej tyre ishte memec, dhe i mbahej goja.
i pari :- si e ke emrin ti o patriot?
i dyti :- Mu..mu ..ha..ham..med. po ti si e ke emrin?
i pari :- edhe une ashtu si ti e kam, por jo aq te gjate....
Cmimi
Dy shoke.
I pari :- Mora vesh se u bere me djale e ?
Hajt me jete te gjate
Po emrin si ia vute?
I dyti :- Cmim.
I pari :- Cmim? Ceshte ky emer, se nuk e kam degjuar ndonjehere?!
I dyti :- Ia vume kete emer qe te rritet sa me shpejt !!!...
Mesazhi i veshtire
Sadam Hyseini, para se te kapej vendosi ti dergoje nje leter Bushit, ku i shkruante se ishte gjalle.
Pas firmes se Sadanit ne leter shkruhej:
ELOH SSA OLLEH
Bushi, nuk mundi ta kuptonte, mesazhin, dhe ia dha Kolin Pauellit.
Edhe ky nuk e kuptoi, dhe ia dergoi letren CIA-s.
As CIA se kuptoi dhe ia dergoi letren nje ksperti te larte.
Eksperti e pa, dhe i tha Kolin Pauellit.
Eksperti
:- Ndoshta, presidenti duhet ta lexoje mesazhin mbrapsht, pasi edhe
Sadami e ka shkruar mbrapsh, ashtu si ne gjuhen e tij.
Dhe ne te vertete fjala ishte:
"Hello ass hole" !!!...
Pleshtat
Dy pleshta dalin nga kinemaja. Njeri qe i thote shokut:
- Do ikim ne kembe apo marrim ndonje qen?
Gjurmet
Dy bjonde po shetisnin neper nje pyll kur
papritmas njera ndalon dhe thote: "Oh, shiko gjurmet e nje dreri"
Bjondja tjeter e shikon drejt e ne sy dhe i thote: "Po ato jane gjurmet
e nje ujku, dhe jo dreri". "Jo, i thote tjetra perkundrazi ato jane
gjurmet e nje dreri, as qe e ve ne diskutim nje fakt te tille" Vazhduan
te grinden me njera-tjetren derisa, pas rreth gjysme ore u shtypen nga
nje tren.
Bileta --Dy cifute
ishin ulur ne tren perballe dy te krishtereve. Krishtereve ju ndriten
syte kur pane se cifutet kishin vetem nje bilete dhe i pyeten:Po ju,
more, cfare keni ndermend te beni? Pse keni vetem nje bilete?Eeeeee, -
ia kthejne cifutet, - puna jone pune cifuti! Nuk harxhojme pare kot
ne.Po cfare keni ndermend te beni? - pyeten te krishteret.Ja kini per
ta pare - thane cifutet duke u zgerdhire me njeri tjetrin.Pas pak hyn
fatorinoja ne vagon. Cifutet ia mbathen vrapit e vajten ne hale. Erdhi
fatorinoja, e merr biletat te krishtereve, me pas vajti e i trokiti
deres se hales. Dera e hales u hap pak dhe prej saj doli nje dore me
nje bilete. Fatorinoja mori bileten dhe iku. Me pas dolen cifutet nga
halja dhe i thone te krishtereve: "He mo, a e pate fatorinon si e
hengri ?!". "Uaaa!- thirren te krishteret, - Ju mor cifute cpaskeni
qene, qenkeni te rrezikshem ju! Edhe ne neser keshtu kemi per ta bere".
Te nesermen, sipas llafit, vine tė dy tė krishteret me nje bilete, kur
cte shikonin! Te dy cifutet ishin pa bilete fare."Ua ! Po sot more, si
keni per tia bere?""Sot kemi nje stil edhe me te mire!"- ia kthejne
cifutet. Te krishteret ferkuan duart prej qefit dhe mezi po prisnin qe
ta mesonin stilin e ri. Pa hyre mire fatorinoja ne vagon, ia mbathen te
krishteret e hyne ne hale. Mbas atyre vajten dhe cifutet, i trokiten
deres se hales dhe prej andej doli nje dore me nje bilete. Pasi cifutet
moren bileten hyne ne nje hale tjeter.
Deshira e vogelushit
Kohet
e fundit si shume doktora popullore qe kane dale, na doli dhe nje djale
i rrezikshem qe ēdo gje qe thoshte i behej realitet. Te gjith te
familjes ishin te gezuar sepse i beri shume te pasur dhe nje dite ishin
mbledhur te gjithe te afermit hallo,teze,daja dhe po kenaqeshin nga
ēudirat e ēunit.
Babai i tij i nevrikosur nga zhurma e madhe e godet ēunin e vogel me shpulle dhe ēuni me nje te bertitur te madhe tha:
- te vdese babai...,- te gjithe shtangen
vetem kur u degjua nje klithme te komshija (i kishte vdekur burri).
Ferrari dhe Vespa
Ishte
njeri dhe kishte blere nje Ferrari te ri dhe po ecte ne autostraden
Tirane-Durres. Nderkohe del njeri me vespa dhe e parakalon me shpejtesi
Ferrarin. Me poshte takohen prape Ferrari me Vespen dhe te dy ishin
duke i dhene me shpejtesi, ky me vespa e pyet kete me Ferrari -:" A i
ke dhene ndonjehere Vespes ti?", ai me ferrari e shef duke qeshur dhe
si kthen pergjigje dhe e parakalon. Perseri ky me vespa e arrin kete me
ferrari dhe i thote -:"Ho mer ti a i ke dhene ndonjehere vespes apo
jo?". Shoferi i ferrarit e shef duke qeshur dhe si kthen pergjigje
perseri. Kur po kthehej shoferi ferrarit nga durresi, shikon kete me
vespa qe kishte rene ne nje kanal, dhe ndalon dhe e pyet kete me
vespa-" He mo ti qe po me pyesje mua di me i dhene apo jo vespes dhe ke
ra vet ne kanal ?". Ky me Vespa i pergjigjet - : "Po mer shkerdhate
muti prandaj te pyeta dy here se nuk dija ku ishin frenat."
Bjondja ne avion
Nje here nje bjonde diku nga nje vend i Europes fiton nje llotari per te shkuar ne New York.
Bjondja
kishte nje bilete economy class. Por kur hyn ajo pa qe karriget ne
zonen e mbyllur me perde ishin me te medha dhe me te rehatshme se ate
te economy class dhe vendos qe te ulet ne nje nga te parat. Duke pare
nje gje te tille disa nga stjuardesat me rradhe u perpoqen qe ta
largonin bjonden nga ku ishte ulur per ne vendin e saj. Por bjondja nuk
pranonte qe nuk pranonte duke thene qe 'Une kam fituar llotarine dhe do
te shkoj ne New York'. Me ne fund nje nga stjuardesat shkon ne kabinen
e piloteve dhe shpjegon se si e kishte hallin. Njeri nga kapitenet e
pyet se si eshte zonja. Me te degjuar qe ishte bjonde i thote:
-Degjo me lini mua te flas me te pasi gruaja ime eshte bjonde dhe une di se se te merrem vesh me te.
Ai
shkon atje pershperit dicka ne veshin e bjondes dhe bjondja menjehere
shkon ne vendin e saj. Te habitur te gjithe stjuardesat e pyesin se si
kapiteni arriti ta bindte bjonden. Ai pergjigj:
-Shume thjesht: 'Kjo pjese e avionit nuk shkon ne New York'.

Breket dhe rrushi
Nje fshatar po shkonte ne
qytet per te shitur nje kosh me rrush. Gjate rruges duke ecur me
gomarin e tij ,i bien nga lart nga nje ballkon, nje pale breke mbi
kosh. Nderkohe i afrohen dy vajza dhe e pyesin:
- O xhaje sa e ke rrushin ?
- Shife ! i tha xhaja
- Hiqi pra breket ta shofim rrushin !!!
Ne parajse
Njeri sapo kishte shkuar ne parajse dhe ishte para Shen Pjetrit. Shen Pjetri i thote:
-Hmmm,
duhet te shikojme se cfare te vendosim per ty. Ti je sjelle mire kur
ishe gjalle, por a ke ndonje gje tjeter per te thene qe mund te me
influencoje para se te marr vendimin se ku do perfundosh? Dhe ky tjetri
i thote:
-Po ja degjo se c'me ndodhi nje here. Duke ngare makinen
ne nje lagje te keqe shoh nje vajze te re qe po perdhunohej nga 7 veta.
Une ndalova makinen, dola jashte dhe shkova te ndihmoja vajzen. Iu
afrova direkt liderit te tyre, ai ishte 2 metra i gjate, tip muskuloz
dhe e kishte trupin gjithe tatuazhe dhe "body piercing". Pasi ishim
balle per balle une i kapa unazen qe ai kishte ne hunde dhe ia shkula
nga hunda me force duke i thene "Ndaloni cfare jeni duke i bere asaj
vajze se ndryshe te gjithe i keni punet keq me mua."
Shen Pjetri thote: -Uau, jam shume i impresionuar. Por kur te ka ndodhur kjo ngjarje ty?
-Para 2 minutash
Gjirokastriti
Nje gjirokastrit i thote babait: "Kam gjetur nje goxha vajze nga
Tirana do ta marr". Dhe babai: "Mire, mire, po rrugen kush e paguan" ?
Ne avion
Zoterinj, komandanti i aeroplanit ju
paralajmeron,se avioni po rrezohet, dhe i lutet zoterinjve pasagjere qe
ti mbajne pasaportat me dhembe, duke evituar kaosin e zakonshem qe
ndodh per njohjen e kufomave.
Humbas pensionin
- Do te te jap nje ilaē qe do te te rinoje 20 vjet, megjithese je 65 vjeēar.
- Mos se humbas pensionin...
Burri Grindavec
Nje burre ishte shume grindavec. Gjithmone do ta gjente nje sebep
per t'u zene me gruan e tij sidomos per mengjesin. Kur i bente veze te
ziera i thoshte pse mi bere te ziera i doja te skuqura, kur ja bente te
skuqura i thoshte pse mi bere te skuqura une i doja te ziera.Nje
mengjes gruaja per te mos i bere llafe i shoqi ja beri njeren veze te
skuqur dhe tjetren te zier dhe ja vuri perpara. Por i shoqi qe nuk
rrinte dote pa u grricur i tha- Kete qe e ke skuqur e doja te zier dhe
kete qe e kezier e doja te skuqur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Barcaleta Te Ndryshme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Tema Shoqerore :: Humor-
Kėrce tek: